Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Yeni İletilerYeni İletiler  RK Dünya HaritasıRK Dünya Haritası  

Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum !

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
_Adiyos_

MesajKonu: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Çarş. Eyl. 23, 2009 5:42 pm

Savaşın en kanlı günlerinden biriydi. Asker en iyi arkadaşının az ileride, kanlar içinde yere düştüğünü gördü. İnsanın başını bir saniye siperden çıkaramayacağı gibi bir ateş altındaydılar.
Asker teğmenine koştu hemen:
- Komutanım, bir koşu arkadaşımı alıp geleyim mi?
'Delirdin mi?' der gibi baktı teğmen...
? Gitmeye değmez oğlum, arkadaşın delik deşik olmuş. Büyük olasılıkla ölmüştür bile. Kendi hayatını da tehlikeye atma sakın!
Ama asker o kadar ısrar etti ki, teğmen izin vermek zorunda kaldı.

- Peki, dene bakalım!

Asker yoğun ateş altında fırladı siperden ve mucize eseri, arkadaşının yanına kadar gitti, yaralı arkadaşını sırtlandığı gibi taşıdı. Birlikte siperin içine yuvarlandılar.

Teğmen koşup yaralıya bir göz attı ve nefes nefese bir kenara yıkılmış askere döndü:·- Sana hayatını tehlikeye atmaya değmez, dememiş miydim? Bu zaten ölmüş...

- Değdi Komutanım, değdi! dedi asker.
- Nasıl değdi, arkadaşın zaten ölmüş, görmüyor musun?
- Gene de değdi komutanım, çünkü yanına vardığımda henüz yaşıyordu...

Ve onun son sözlerini duymak, dünyalara bedeldi benim için...
Ve, hıçkırarak, arkadaşının son sözlerini tekrarladı:
'Geleceğini biliyordum!'

GELECEĞİNİ BİLİYORDUM!

Kalbimizde 'arkadaşlık' denilen bir mucize var. Nasıl olduğunu, nasıl başladığını bilemezsiniz. Ama bunun özel bir armağan olduğunu, Allah'ın bir lütfu olduğunu bilirsiniz.. Gerçekten de arkadaşlar nadide mücevherlerdir. Yüzünüzü güldürüp, başarmanız için cesaret verirler.
Sizi dinlerler ve kalplerini açmaya hazırdırlar.

Ben bu yazıyı okudum ve çok duygulandım ,tüylerim diken diken oldu.Kendime şunu sordum Ela (Adiyos ) sen olsan aynı şeyi dostuna yapar mıydın , dostunu hayatına tercih edermiydim ..? ..Karasızdım ...Kendime sorduğum sorunun cevabını veremedim... Neden peki... O ,soğuk kanlı savaşta , mermilerin durmaksızın atıldığı bir anda dostunu hayatına tercih etmişken , ben neden karasız kalıyorum acaba ? ...Aslında belkide öyle bi dostluğu tatmadığımdandır..[/color]
YA SİZ ... ! DOSTUNUZA HAYATINIZI TERCİH EDERMİYDİYDİNİZ ... ?

Pek okunabilecek bir yazı olmadığından biraz oynadım Smile

***Dike***
Kullanıcı profilini gör
_Adiyos_

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Çarş. Eyl. 23, 2009 5:44 pm

[b]Savaşın en kanlı günlerinden biriydi. Asker en iyi arkadaşının az ileride, kanlar içinde yere düştüğünü gördü. İnsanın başını bir saniye siperden çıkaramayacağı gibi bir ateş altındaydılar.

Asker teğmenine koştu hemen:
- Komutanım, bir koşu arkadaşımı alıp geleyim mi?
'Delirdin mi?' der gibi baktı teğmen...
? Gitmeye değmez oğlum, arkadaşın delik deşik olmuş. Büyük olasılıkla ölmüştür bile. Kendi hayatını da tehlikeye atma sakın!

Ama asker o kadar ısrar etti ki, teğmen izin vermek zorunda kaldı.

- Peki, dene bakalım!

Asker yoğun ateş altında fırladı siperden ve mucize eseri, arkadaşının yanına kadar gitti, yaralı arkadaşını sırtlandığı gibi taşıdı. Birlikte siperin içine yuvarlandılar.

Teğmen koşup yaralıya bir göz attı ve nefes nefese bir kenara yıkılmış askere döndü:•- Sana hayatını tehlikeye atmaya değmez, dememiş miydim? Bu zaten ölmüş...

- Değdi Komutanım, değdi! dedi asker.
- Nasıl değdi, arkadaşın zaten ölmüş, görmüyor musun?
- Gene de değdi komutanım, çünkü yanına vardığımda henüz yaşıyordu...

Ve onun son sözlerini duymak, dünyalara bedeldi benim için...
Ve, hıçkırarak, arkadaşının son sözlerini tekrarladı:
'Geleceğini biliyordum!'

GELECEĞİNİ BİLİYORDUM!

Kalbimizde 'arkadaşlık' denilen bir mucize var. Nasıl olduğunu, nasıl başladığını bilemezsiniz. Ama bunun özel bir armağan olduğunu, Allah'ın bir lütfu olduğunu bilirsiniz.. Gerçekten de arkadaşlar nadide mücevherlerdir. Yüzünüzü güldürüp, başarmanız için cesaret verirler.
Sizi dinlerler ve kalplerini açmaya hazırdırlar.
[/b]
Kullanıcı profilini gör
_Adiyos_

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Çarş. Eyl. 23, 2009 5:45 pm

yA MAVİSİNİ OKUYAMASSINIZ DİYE ALTINA ONU YAZDIM AMA MAVİSİNİ OKUMAYA ÇALIŞIN LÜTFEN !
Kullanıcı profilini gör
EmirBerkKorkmaz

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Çarş. Eyl. 23, 2009 6:59 pm

İtalik yazıyı okuyamadım bıraktım değiştirebilirsen okuyabilirim.
Kullanıcı profilini gör
merve44_10

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Çarş. Eyl. 23, 2009 7:18 pm

Evet okunmuyor,,değiştirmelisin yazı tipini...
Kullanıcı profilini gör
c.kaan1020

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Çarş. Eyl. 23, 2009 7:34 pm

Ben nasıl okudum :S
beğendim güzelmiş.Kardeşlik böyle bişey diicem ama abimle beni yanyana koyunca buan kardeşlik denemez bence Very Happy
Kullanıcı profilini gör
merve44_10

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Çarş. Eyl. 23, 2009 7:37 pm

Ya Uğraştırmasın bizi koysun güzel bir yazı tipyle güzel güzel kendimizi yormadan okuyalım
Kullanıcı profilini gör
***Dike***
Süper Moderatör
Süper Moderatör

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Çarş. Eyl. 23, 2009 8:28 pm

Ben hallettim orda rahatlıkla okuyabilirsiniz Smile
Kullanıcı profilini gör
_Adiyos_

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Çarş. Eyl. 23, 2009 9:19 pm

Orda derken nerde okuyabilirler adiyos yazı dedin işanlah Dike 'cm (=
Kullanıcı profilini gör
_Adiyos_

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Çarş. Eyl. 23, 2009 9:21 pm

Ya dike 'cm bana neden uyarı verdin ben daha önce bu konu açanların uyarı aldıklarını bilmiyodum.Bugün açtım zaten daha girmicektim foruma ..Bide gitmeden alınca insan üzülüyo
Kullanıcı profilini gör
_Adiyos_

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Çarş. Eyl. 23, 2009 9:22 pm

Ya bide bişey dicem ..Çok vermişisn galiba.Sarı olmuş boşluk :S
Kullanıcı profilini gör
_Adiyos_

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Çarş. Eyl. 23, 2009 9:23 pm

Bugün zaten ruh halin şeytaniymiş..Şeytana uydun belkidee Rolling Eyes
Kullanıcı profilini gör
merve44_10

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Çarş. Eyl. 23, 2009 9:45 pm

***Dike*** demiş ki:
Ben hallettim orda rahatlıkla okuyabilirsiniz

Teşekkürler sayın mod'm.

Bu arada Adiyos söyliyceklerini tek bir postta yazsan
Kullanıcı profilini gör
_Adiyos_

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Çarş. Eyl. 23, 2009 10:18 pm

Cnm bende teker teekr sevmiyorum ama sonradan aklıma geliyor.Zaten gidiyorum kurtuldunuz :'(
Kullanıcı profilini gör
***Dike***
Süper Moderatör
Süper Moderatör

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Çarş. Eyl. 23, 2009 10:50 pm

Adiyos bugün birçok kilit ve uyarı verdim sana niçin verdiğimi hatırlamıyorum ama boşuna verdiğimi sanmıyorum Smile ,ayrıca ben sana 2 uyarı vermedim 1 tane verdim fakat önceden 1 uyarın daha varmış onun üzerine ekledim..
Kullanıcı profilini gör
_Adiyos_

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Perş. Eyl. 24, 2009 2:22 pm

Peki
Kullanıcı profilini gör
FranSuVa1905
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Perş. Eyl. 24, 2009 6:13 pm

Bu arada flood yapmazsan daha iyi olur Adiyos hadi Yeni Öğretim hayanıtızda başarılar herkese.

Forum İle İlgili Sorularınız İçin Özel Mesaj Atınız...
Hızlı Ulaşım cnR_junioR@hotmail.com

FranSuVa1905
Kullanıcı profilini gör
_Adiyos_

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Perş. Eyl. 24, 2009 6:14 pm

flood derken Very Happy
Kullanıcı profilini gör
EmirBerkKorkmaz

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Cuma Eyl. 25, 2009 5:13 pm

2 veya daha fazla postu üst üste atmaya flood denir.
Kullanıcı profilini gör
FranSuVa1905
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Cuma Eyl. 25, 2009 8:05 pm

Bu güzel tanım için Emir'e çok güzel bir alkış

Forum İle İlgili Sorularınız İçin Özel Mesaj Atınız...
Hızlı Ulaşım cnR_junioR@hotmail.com

FranSuVa1905
Kullanıcı profilini gör
_Adiyos_

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! C.tesi Eyl. 26, 2009 9:24 am

Ben şu yazıya yorum yapmanızı beklerdim
Kullanıcı profilini gör
EmirBerkKorkmaz

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! C.tesi Eyl. 26, 2009 1:56 pm

FranSuVa1905 demiş ki:
Bu güzel tanım için Emir'e çok güzel bir alkış

Teşekkür ederim...
Kullanıcı profilini gör
Capanoglufetihbey

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Perş. Kas. 12, 2009 6:54 pm

Yazı çok güzel daha önce başka bir yerdede okudum benim canımı verebileceğim Tek Dost'um var zaten Ölürken bile espiri yapabilecek bir dostum var çok şükür
Kullanıcı profilini gör
_Adiyos_

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! Cuma Kas. 13, 2009 9:18 pm

Ne güzel ... Benim o derece dostum olmadı malesef. =)
Kullanıcı profilini gör
yolcu
KFCADMİN
KFCADMİN

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum ! C.tesi Kas. 14, 2009 1:53 am

500 tane arkadaşın olacağına 5 tane dostun olsun bunu hep derim ve gerçek olur ne arkadaşlar tanıdım bir yılda bırakıp gittiler ne dostlar tanıdım 1 günde yanımda oldular neyse fazla kafanızı ağrıtmayayım
Her türlü sorun veya sorular bir mail kadar uzakta.
yolcurk@hotmail.com
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum !

Dostluk , kardeşlik budur işte ! Herkezden yorum bekliyorum !

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 2 sayfası Sayfaya git : 1, 2  Sonraki