Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Yeni İletilerYeni İletiler  RK Dünya HaritasıRK Dünya Haritası  

RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
Yamatoo

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Salı Tem. 21, 2009 11:45 pm

Benim babam bulgaristan türklerinden atalarımız konya tarafından bulgaristana göç etmişlr osmanlı dönemind

Msn:DeDoF.rk@hotmail.com bu adresten bana ulaşa bilirsiniz
Kullanıcı profilini gör
Mit

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Salı Tem. 21, 2009 11:47 pm

TaNsU demiş ki:
Akşehir tursunlu

Döger boyuna mensup.
Kullanıcı profilini gör
Mit

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Salı Tem. 21, 2009 11:49 pm

Yamatoo demiş ki:
Benim babam bulgaristan türklerinden atalarımız konya tarafından bulgaristana göç etmişlr osmanlı dönemind

Konya'nin neresinden ve nereye göç etmisler?
Kullanıcı profilini gör
TaNsU

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Salı Tem. 21, 2009 11:53 pm

sağolasın mit bilgiler için Wink

Tansu (Esref) KÖPRÜLÜ
GOF Genel Sekteri

Sevgili Edirne Sancağı Halkı

Daha ne duruyorsun! Kendin için, halkın için, daha güzel bir osmanlı için yapman gereken belli

Genç Osmanlılar Fırkası (GOF)
Kullanıcı profilini gör
Yamatoo

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Salı Tem. 21, 2009 11:56 pm

o kadar eskiye kadar araştırmadım ama konyadan osmnalı döneminde bulgaristan alınınca bulgaristana göç etmişler

Msn:DeDoF.rk@hotmail.com bu adresten bana ulaşa bilirsiniz
Kullanıcı profilini gör
Mit

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Çarş. Tem. 22, 2009 2:36 am

Yamatoo demiş ki:
o kadar eskiye kadar araştırmadım ama konyadan osmnalı döneminde bulgaristan alınınca bulgaristana göç etmişler

Yeteri kadar bilgi vermediginden dolayi tam olarak hangi boya mensup oldugun açikalanamaz. Ancak yaptigim arastirmalara dayanarak Salur boyundan olabilecegini dusunuyorum.
Kullanıcı profilini gör
canpolat42

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Çarş. Tem. 22, 2009 11:11 am

konya altınekin
Kullanıcı profilini gör
Nistel

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Çarş. Tem. 22, 2009 12:07 pm

amasya taşova yeşilyurt köyü boyu Börk

organize şoparlar

consigliere
Kullanıcı profilini gör
Mit

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Çarş. Tem. 22, 2009 12:10 pm

canpolat42 demiş ki:
konya altınekin

Buyuk ihtimalle Kargin boyuna mensupsun.
Kullanıcı profilini gör
Mit

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Çarş. Tem. 22, 2009 12:20 pm

Nistel demiş ki:
amasya taşova yeşilyurt köyü boyu Börk

Cavuldur, çepni ve Eymir arasinda bir boya mensupsun. Buyuk ihtimalle çepnisin. Cepniler beyaz tenli olurlar.
Kullanıcı profilini gör
ozanbey

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Çarş. Tem. 22, 2009 3:26 pm

Uşak merkez

merak ettim bak şimdi Smile
Kullanıcı profilini gör
Mit

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Çarş. Tem. 22, 2009 3:38 pm

ozanbey demiş ki:
Uşak merkez

merak ettim bak şimdi Smile

Kargin, Kizik, Afsar/Avsar, Bayatcik ve Döger arasinda bir boya mensupsun. Usak boy karisimina rastlamis bir sehirdir.
Kullanıcı profilini gör
caffar2

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Çarş. Tem. 22, 2009 5:01 pm

Ben nerdenim rumeli türkleri deniyorda baba tarfım Romanya - Koçmar göçmeni anne tarafı Selanik-Yunanistan göçmeni (Hepsi Kırklareline göç) (NOT: Baba tarafım bir rivayete göre Karamanoğulları Beyliğinden Koçmar Romanyaya göç etmiş)
Kullanıcı profilini gör
Mit

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Çarş. Tem. 22, 2009 5:15 pm

caffar2 demiş ki:
Ben nerdenim rumeli türkleri deniyorda baba tarfım Romanya - Koçmar göçmeni anne tarafı Selanik-Yunanistan göçmeni (Hepsi Kırklareline göç) (NOT: Baba tarafım bir rivayete göre Karamanoğulları Beyliğinden Koçmar Romanyaya göç etmiş)

Salur boyundansin.
Kullanıcı profilini gör
ocan

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Çarş. Tem. 22, 2009 7:22 pm

Gaziantep/Oğuzeli (barak olarakta bilinir) Suriye göçmeni türkmeniz
sanırım Suriyeyede Iraktan göçmüşler Very Happy
Kullanıcı profilini gör
Mit

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Çarş. Tem. 22, 2009 8:00 pm

ocan demiş ki:
Gaziantep/Oğuzeli (barak olarakta bilinir) Suriye göçmeni türkmeniz
sanırım Suriyeyede Iraktan göçmüşler Very Happy

Bugdüz veya Afsar/Avsar boyundan olabilirsin.

http://www.avsarobasi.com/avsar-oymak-ve-obalari/avsar-boylari.html

Irak Türkmeniysen Bayat boyuna mensupsun.
Kullanıcı profilini gör
c.kaan1020

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Çarş. Tem. 22, 2009 11:06 pm

il Amasya
İlçe Merzifon
Annem Kosova Priştineli bir arnavut.1913 te göç etmişler.Babam Selanik Muhaciri.onlarda 1913 lü.Köken olarakta Oğuz türklerinden ve Karaman beyliğinden
Kullanıcı profilini gör
Emirdaglı

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Çarş. Tem. 22, 2009 11:08 pm

Afyon Emirdağ. Karabağ türkmeniyim.
Kullanıcı profilini gör
Mit

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Çarş. Tem. 22, 2009 11:57 pm

Emirdaglı demiş ki:
Afyon Emirdağ. Karabağ türkmeniyim.

Emirdaglilarin çogu Kayi boyundan geliyor.
Kullanıcı profilini gör
Mit

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Çarş. Tem. 22, 2009 11:59 pm

c.kaan1020 demiş ki:
il Amasya
İlçe Merzifon
Annem Kosova Priştineli bir arnavut.1913 te göç etmişler.Babam Selanik Muhaciri.onlarda 1913 lü.Köken olarakta Oğuz türklerinden ve Karaman beyliğinden

Afsar boyundansin yani. ******'te Afsar boyundandi sanirim. Karamanogullari'nin Turklugu tartisilmaz.
Kullanıcı profilini gör
dj.emmre

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Perş. Tem. 23, 2009 2:47 am

Ankara-Kalecik-Hasayaz koyu Very Happy

Kullanıcı profilini gör
Bariscik_asilzade
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Perş. Tem. 23, 2009 9:28 am

Vallah dikkatimi çekti biraz araştırma yaptım ailem hakkında ulaştıgım bilgilar kısaca

Günümüz :
Gaziantep - NURDAGI ilçesi - Şatırhöyük köyünden 12 sene önce gaziantep merkeze taşındık. Zerda filimi vardı o filmin çekildigi kasaba Smile

Annem ve Babam Aile geçmişinde akraba aynı ailedenler Zaten ailenin Malatya - Kahramanmaraş (pazarcık) - Gaziantep (Nurdagı) PAZARCIK VE NURDAGI KOMŞU İLÇELER

Geçmiş:

-Atmalı Aşireti’nin Anayurdu Orta Asya’dır. Moskova’nın üst taraflarında “Başkurtlar” adında bir Türk Cumhuriyeti vardır. Başkurdistan olarak da okunmaktadır.
-Atmalıda Meşhur Simalar

Atmalı Aşireti, Milletvekili, Bakan, Başbakan ve Cumhurbaşkanı çıkaran bir Aşirettir.
Bolu Beyi nin baş belası KÖROĞLU nu Güreşte yenen, onu suya, çamura tepen KİZİROĞLU MUSTAFA BEY in KİZİRLİ oymağından
olduğu rivayetleri vardır. Antep Harbinde Şehit olan, Çete Komutanı Mulla Mehmet KARAYILAN ın da Atmalı nın Kabalar Oymağından olduğunu biliyoruz. Bir tek Kızı Selvi, Gölbaşı nın Kösüklü Köyünde yaşamaktadır. Pazarcık Belediye Başkanı Ali BOZDAĞın İfadesine göre, Cumhurbaşkanlarından Turgut ÖZALın Atmalı olduğunu öğreniyoruz. Yine Ali Bey in ifadesine göre Osman BÖLÜKBAŞI nın da Atmalı olduğunu öğreniyoruz. Yine Eski Milli Eğitim Bakanı Metin EMİROĞLU nun Atmalı olduğunu biliyoruz. Eski CHP Milletvekili İbrahim HORTOĞLU nun Atmalı nın Karalar Oymağından olduğunu daha önce yazmıştık. Ve AKP pazarcık il genel meclisinde bir çok kişi görev almıştır.
01/08/2006

KAYNAK
1-http://site.mynet.com/akkale27/
2-http://www.alxas.net/modules.php?name=News&file=article&sid=348

ÇOK BÜYÜK BİR MERAKLA SONUCU BEKLİYORUM Smile

lord_27@hotmail.com

HER HANGİ BİR SORUNDA HER ZAMAN ONLİNE

FORUM OYUNLARI MODERATÖRÜ
Kullanıcı profilini gör
LoRD_DeViL

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Perş. Tem. 23, 2009 10:56 am

Ben Bulgaristan Türklerindenim.Ailem Osmanlı zamanında Konya Karaman'dan Bulgaristanın Kırcaali ili dolaylarına göç etmiştir.Göç Etme tarihleri Edirne 'nin fethinden sonrasına rastlamaktadır.
Kullanıcı profilini gör
Mit

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Perş. Tem. 23, 2009 12:24 pm

dj.emmre demiş ki:
Ankara-Kalecik-Hasayaz koyu Very Happy

Afsar boyundansin.
Kullanıcı profilini gör
Mit

MesajKonu: Geri: RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup? Perş. Tem. 23, 2009 12:39 pm

LoRD_DeViL demiş ki:
Ben Bulgaristan Türklerindenim.Ailem Osmanlı zamanında Konya Karaman'dan Bulgaristanın Kırcaali ili dolaylarına göç etmiştir.Göç Etme tarihleri Edirne 'nin fethinden sonrasına rastlamaktadır.

Afsar veya Salur boyundansin;

Karamanogullari'na bir ek bilgi:

Selçuklulardan beri resmi yazismalar ve ilimde kullanilan Arapça ve Farsça olmasina ragmen, “Türkçeden baska dil” kullanilmamasi hakkinda ferman yayinlayan tek beylik Karamanogullaridır. Bu da Türklüklerine ne kadar düskün olduklarini kanitliyor...

Karamanogullari Beyligi:

Kullanıcı profilini gör

RK'daki Oyuncular Hangi Turk Boyuna Mensup?

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
2 sayfadaki 4 sayfası Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki