Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu

Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu

RK KRALLIKLAR Rönesans Krallıkları Oyununun Sevenleri Tarafından Yapılan Alternatif Bir Forumdur.
 
AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Yeni İletilerYeni İletiler  RK Dünya HaritasıRK Dünya Haritası  

Edirne Sancağı Ordusu kuruldu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
ahmetseker

avatarMesajKonu: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Perş. Mart 26, 2009 2:05 am

Sayın Edirneli hemşehrilerim,

Divana yapmış olduğum başvuru kabul edildi ve resmi forumda Edirne Sancağı Ordusu forumu kuruldu. Moderatörler serdarı ekrem Toz ve geçici olarak ona yardım etmek amacıyla benim. Edirne Sancağı Ordusu divana bağlıdır ve resmi bir ordu teşkilatıdır. Amaç Edirne sancağını yabancı saldırılara karşı kendi başına savunma yapabilecek duruma getirmek ve içerde de asayişi sağlamaktır. Resmi foruma erişimi olanlar lütfen Edirne sancağı forumundan başvurularını yapsınlar. Ordu forumu ise resmi forumda 2. forumda... Edirne Sancağı Yönetimi bölümünde, başvurusu kabul edilenler foruma ordan ulaşabilir.

teşkilata sadece Edirnede yaşayanlar girebiliyor. lütfen tüm edirneliler başvuru yapsınlar ve ordu forumunu aktif bir şekilde kullanınız. lütfen tanıdığınız edirnelileri de beraberinizde başvuru için ikna ediniz.

resmi foruma erişemeyenler burda belirtsinler, gerekirse burda da bir forum açmaya çalışalım.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
badsector

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Perş. Mart 26, 2009 3:55 pm

ahmetseker demiş ki:
Sayın Edirneli hemşehrilerim,

Divana yapmış olduğum başvuru kabul edildi ve resmi forumda Edirne Sancağı Ordusu forumu kuruldu. Moderatörler serdarı ekrem Toz ve geçici olarak ona yardım etmek amacıyla benim.

Grup Moderatörü
Toz 412
Grup Üyeleri
Bu grubun hiç üyesi yok
sen yardımcı mod falan değilsin, adın bile geçmiyor geçemezde..
ahmetseker demiş ki:
Edirne Sancağı Ordusu divana bağlıdır ve resmi bir ordu teşkilatıdır. Amaç Edirne sancağını yabancı saldırılara karşı kendi başına savunma yapabilecek duruma getirmek ve içerde de asayişi sağlamaktır.

resmi ordu olabilmesi için kanuni esasiye adapte edilmesi gerekirdi diye söylemeye çabaladım ama apar topar beni saçma sapan bi nedenle susturdunuz, hala yayınlanmış bir kanun maddesi göremediğime göre keyfii bir uygulama olmaktan öte değildir bu girişim. yada mısramın bir iddiası vardı, "kaz askerimi ne olursa olsun yargılatmayacağım" sözü,
nedense o laf takılmakta hafızalara,
ve birazcık olayı tazeleyelim,
bulgar savaşı günleri, millet ordu bulamazken girip savaşacak, söz konusu toz isimli arkadaş, showtimeden kalan orduyu ne amaçla kullanmıştı??
Geliboluyu karesiye bağlamak, şarköy ve keşan içinde gerekli adımları atmak amaçlı..
şimdi kalkıpta bu yapıda, bu zihniyette olan birileriin peşinden gelinmesini beklemeniz açıkçası çok ucuz numara olmuş.
eğerki edirneyi bukadar seven, edirne için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olan bir şahsiyet, o roduyu dağıtır ve öncelikle mahkeme önünde hesabını veriri gelibolu olayı hakkında, sonra çıkıp destek aramaksevdasına düşer.
seninde kimlerin ekmeğine yağ sürme derdinde olduğun açık seçik ortada.


ahmetseker demiş ki:
Resmi foruma erişimi olanlar lütfen Edirne sancağı forumundan başvurularını yapsınlar. Ordu forumu ise resmi forumda 2. forumda... Edirne Sancağı Yönetimi bölümünde, başvurusu kabul edilenler foruma ordan ulaşabilir.
teşkilata sadece Edirnede yaşayanlar girebiliyor. lütfen tüm edirneliler başvuru yapsınlar ve ordu forumunu aktif bir şekilde kullanınız. lütfen tanıdığınız edirnelileri de beraberinizde başvuru için ikna ediniz.
resmi foruma erişemeyenler burda belirtsinler, gerekirse burda da bir forum açmaya çalışalım.

yapılan gereksiz ve saçma sapan banlamalr neticesinde resmi formu aktif hale getirmek için çaba sarfeder gördüm sizi, milletin milli duygularını kullanarak bide,

yada başka art niyetlermi arayalım olayda?

tamamıyle keyfii yapılan bu işe türbederenin ilk kaydolan 4 üncü oyuncusu olmanın verdiği eski oyunculuk hakkımı kullanarak, tanıdığım tanımadığım herkezi bu tip oluşumdan uzak tutacağımı,
olası bir ordu oluşumunda ben yada nazımın geçtiği hiç bir türbedereli vede edirneli arkadaşımın bu işe destek vermemesi gerektiğini belirteceğimi,
üç gün sonra mahkemelerde yargılanmamaları adına şimdiden belirtmeyi borç biliyorum.
özellikle son günlerde magusmilenanın kareside yaptığı gibi bir oluşum deneniyorsa ki bu zaten pekçok kargaşaya sebebiyet verecek oluşum olur. öncelikle oyun kuralalrına karşı vede kanunu hiçe sayan bir iş olur.
adam hırsızlık yapıyorsa, mahkemelerin var, isyan yapıyorsa mahkemelerin var, kanun çıkarmak elimizde, gerekli tedbirleri almak şansımız var,
siz ordu ile giderseniz, haydutda ordu ile gelirse arada olan yine diğer şahıslara olur,
memleketin zaten bozuk olan ekonomisi böyle iç savaş vari kişisel hırslarla yok olur gider,

öncelikle sözlerinizi iyi hatırlayın sonra yetkilerinizi


Mısraa demiş ki:
O yüzden gereksiz iş yapmaya kalkışmayın..

Zira gereksiz ve kanunsuz iş yapanların cezalarını yeni kestim birde sizinle uğraşamam Wink


Artık birşeylerin ardına sığınmayın kimin benimle sorunu varsa benimle halletsin. Eyaletimi pis işlerinize alet etmeyin artık..

Herkesin hafife aldığı Mısra kanun ile çözdü olayları sizde öyle yapın..

Bu kadar kanunsuz iş meraklısı olmayın..

Kısacası saçma sapan işlere bulaşmayın zira faturasını ağır ödemek zorunda kalabiliyor insanlar..


Bknz: Şekil 1-a
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
ahmetseker

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Perş. Mart 26, 2009 6:03 pmSaçmalamaktan başka bir şey yapmıyorsun.
Bu ekran görüntüsü sanırsam dediğin şeyin ne kadar saçma olduğunu gösteriyor. Şimdi sen dersin ki seni ben bunu dedikten sonra mod yapmışlardır. E o zaman bak bakalım ordu forumuna en son attığım mesajın tarihine. eğer oraya üye olmasaydım nasıl atacaktım o mesajları? Sadece toz görünüyor çünkü adminler bir tek onu eklemişler ilk başta ama ben içeriye mesaj atabiliyorum ve içerde modluk yetkilerine sahibim. aldın mı cevabını.

Alıntı :
[b]hala yayınlanmış bir kanun maddesi göremediğime göre keyfii bir uygulama olmaktan öte değildir bu girişim


Senin o 30 derece hipermetrop gözlerinin göremediği şey edirne sancağı sözcülüğünde duruyor


Alıntı :
Yüce Edirne Divanı'na,

Sizlerin de bildiği gibi Edirnemiz savaşın verdiği zararları en çok yaşayan sancaktır. Gerek Bulgar işgalcilerin verdiği zararlar, gerek savaş ortamındaki istikrarsızlık ortamı sancağımızın ekonomisini yıkmış, prestijini düşürmüş, madenlerini kapattırmış, adalet kaybolmuştur. Daha önceki Edirne divanlarının çabaları nerdeyse heba olmuştur. Oturup bu zararların ekonomik maliyetini çıkarsak belki de milyon akçeyi bulur.

Şu anda Edirne divanını,n madenleri açmak ve adaleti yeniden teşekkül etmek için yaptığı çalışmalardan haberdarım ve bundan sevinç duyuyorum. İnanıyorum ki en kısa sürede Edirne ekonomik olarak toparlanacak ve adalet yeniden hüküm sürecektir. Ancak bir şeyi yapmassak bunların varlığı pamuk ipliğine bağlıdır. Edirneye girecek bir Bulgar ordusu tüm bu çabaları sıfırlar.

Bugüne kadar Edirnenin müdafası büyük oradan diğer sancaklardan gelen yardıma ve divan dışı grupların teşkilatlanmalarına dayandı. Ve sonuç hiç bir zaman istediğimiz gibi olmadı. Edirne de bir eyalettir, Bulgaristan da...Gerekli teşkilatlama ile Edirne tek başına Bulgar ordularını durdurabilecek potansiyele sahiptir. Ve bunun anahtarı divanımızın elindedir. Artık resmi bir Edirne sancak ordusu kurmanın vakti gelmiştir.

Bu teşkilat diğer askeri gruplarla beraber çalışan, onarı bir çatı altında toplayan ve yönlendiren bir teşkilat olmalıdır. Divanın resmi gücü ve ekonomik kapasitesi bu teşkilatın gücüne güç katacaktır. Önerimi madde madde şu şekildedir:

1- Askeri teşkilatlar bölümünde, Edirne Sancak Ordusu ve Edirne Sancak Ordusu Karargahı adlı iki forum açılacaktır. Birinci foruma sadece Edirnede yaşayanlar katılabilecektir. İkincisine ise Beylerbeyi, Serdarı ekrem, yeniçeri ağası, başçavuş, sancak komutanı, kasaba komutanları ve danışmanlar girebilecektir.

2- Serdarı ekrem otomatikman bu forumların moderatörü olacaktır. Sancak komutanı ise askerlerin oyu ile seçilecek ve divan dışından tecrübeli bir asker olacaktır ve aynı şekilde o da diğer mod olacaktır. Serdarı ekrem divan ve ordu arasındaki ilişkileri düzenleyecek ve ordu forumuna alımları yapacaktır. Sancak komutanı ise ordunun örgütlenmesinin baş sorumlusudur ve kasaba komutanlarını atayan kişidir.

3- Ordu forumunda askerlerin güçlerine ve yaşadıkları kasabalara göre listeleri tutulacak ve askerler ordu faliyetleri konusunda bilgilendirileceklerdir. Karargah forumunda ise orduların nerde kurulacağı, nerden nereye hareket edeceği, silah ve mühimmat durumu, soygunculara karşı atılacak devriyeler vs vs gibi konular karara bağlanacaktır.

4- Akıncılar ve sipahiler gibi resmi olmayan askeri unusurlar bu oluşuma davet edilecektir ve yardımları alınacaktır.

****Önerimin iskeleti bu şekildedir ve bir çoğunuzun da benzer düşünceler içinde olduğunu biliyorum. Bu öneri hayata geçerse bir çok sancak için de bir örnek oluşturacaktır.

****Ek olarak yüce divanımızdan bu öneriyi yapan şahsımı serdarı ekreme forumun kurulmasında ve daha fazla insanı bu oluşuma destek vermesini sağlama konusunda yardımcı olmak için GEÇİCİ olarak yardımcı mod olarak atamasını rica ediyorum.

Saygılar
AhmetsekerÖneri Yüce Divanımız tarafından kabul edilmiştir.
Bilgilerinize Arz ederim.
Aldın mı cevabını?

Alıntı :
resmi ordu olabilmesi için kanuni esasiye adapte edilmesi gerekirdi diye söylemeye çabaladım ama apar topar beni saçma sapan bi nedenle susturdunuz


Kanuni esasideki Trakya Danışma meclisi fiilen bulunmadığı için divanın kararnameyi görüşmek üzere götürebileceği bir yer yoktur, bu yüzden de çıkardığı kararname kanunlara uygundur. Aldın mı cevabını.

Alıntı :
bulgar savaşı günleri, millet ordu bulamazken girip savaşacak, söz konusu toz isimli arkadaş, showtimeden kalan orduyu ne amaçla kullanmıştı??
Geliboluyu karesiye bağlamak, şarköy ve keşan içinde gerekli adımları atmak amaçlı..
şimdi kalkıpta bu yapıda, bu zihniyette olan birileriin peşinden gelinmesini beklemeniz açıkçası çok ucuz numara olmuş.


tozu bu proje başlayana kadar tanımam etmem. moderatör olmasının tek sebebi ise şu andaki serdarı ekrem olmasıdır. daha önce ne yaptığı bu projeyi bağlamaz benim de umurumda değil. yeni divan gelince veya yeni bir serdarı ekrem belirlenince zaten otomatikman o mod olacak. illa kelam edeceksek de o olayları ben de biliyorum hatta karesinin gelibolu ve şarköyü kendisine bağlamasını önerenlerdendim. amaç eğer bulgarlar divanı ele geçirirse bu kasabalardaki savaşmış askerlere dava açmasındı. ama işte sen bunu bile anlayamıyan birisin. aldın mı cevabı?

Alıntı :
seninde kimlerin ekmeğine yağ sürme derdinde olduğun açık seçik ortada.
yapılan gereksiz ve saçma sapan banlamalr neticesinde resmi formu aktif hale getirmek için çaba sarfeder gördüm sizi, milletin milli duygularını kullanarak bide,


benim resmi forumda yediğim banları toplasan burdan senin köyüne yol olur hem de duble yol. benim ordaki süresiz banım daha yeni kaldırıldı yeni yönetimle beraber. bu forumdaki herkes benim alternatif foruma ne kadar hizmet ettiğimi resmi foruma en çok muhalefet edenlerden biri olduğumu gayet iyi bilir. ama ben her zaman ayrılığıa ve bölünmeye karşıyım o yüzden resmi foruma da yüzümü çevirmem. yeni bir yönetim var ve ben bu yönetimden umutluyum, sen ne dersen de umurumda değil. gittin 4 tane mesaj attın üst üste aynı başlığa, üstelik seni daha önceden de uyarmışlar aynı konuda, sonra da seni banlayınca bir de gelip beni suçluyon. ben orda admin değilim mod değilim banane. aldığın ceza da topu topu 7 gün, zamanında millet 48 günden aşağı alınca düğün dernek kurardı, yeni yönetimden işte bu yüzden umutluyum. ben orda ordu teşkilatı kurulmasını sağlamaya ve bulgarlara karşı bir savunma oluşturmaya çalışıyorum sen gelip forumu aktifleştiriyorsun diyuorsun, aktifleştiririm var mı? edirne bir kez daha işgal edilmesin diye solona gazoz bile ısmarlarım. var mı?

Alıntı :
tamamıyle keyfii yapılan bu işe türbederenin ilk kaydolan 4 üncü oyuncusu olmanın verdiği eski oyunculuk hakkımı kullanarak, tanıdığım tanımadığım herkezi bu tip oluşumdan uzak tutacağımı,
olası bir ordu oluşumunda ben yada nazımın geçtiği hiç bir türbedereli vede edirneli arkadaşımın bu işe destek vermemesi gerektiğini belirteceğimi,
üç gün sonra mahkemelerde yargılanmamaları adına şimdiden belirtmeyi borç biliyorum.
özellikle son günlerde magusmilenanın kareside yaptığı gibi bir oluşum deneniyorsa ki bu zaten pekçok kargaşaya sebebiyet verecek oluşum olur. öncelikle oyun kuralalrına karşı vede kanunu hiçe sayan bir iş olur.
adam hırsızlık yapıyorsa, mahkemelerin var, isyan yapıyorsa mahkemelerin var, kanun çıkarmak elimizde, gerekli tedbirleri almak şansımız var,
siz ordu ile giderseniz, haydutda ordu ile gelirse arada olan yine diğer şahıslara olur,
memleketin zaten bozuk olan ekonomisi böyle iç savaş vari kişisel hırslarla yok olur gider,


magusu tanımam etmem o kareside ne halt ediyorsa etsin beni ilgilendirmez. ben bu projeyi çok uzun bir süredir savunuyorum bunu herkes bilir, şimdi hayata geçmesinin sebebi divanla olan yakın ilişkim ve resmi foruma erişebilmemdir. tüm akıncı komutanları destek veriyor bu oluşuma ve büyük ihtimalle tüm edirnedeki unsurları bu teşkilatlanmada öncü bir rol oynayacak, sen gelmişsin bana yok hırsızlar yok iç savaş saçma sapan yersiz şüphelerle geliyorsun. ben günlerdir akıncılardan insalarla konuşuyorum bulgarlara karşı nasıl bir savunma yapabiliriz diye sen bana gelmişsin ne diorsun. eliden geleni ardına koyma istediğini ya umurumda değil, bu ordu güçlenecek ve zamanı geldiğinde bulgarların karşısında dimdik duracak sen lakırdına devam et.[/b]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
badsector

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Perş. Mart 26, 2009 7:28 pm

bnim forum ayarlarında bi dandiklik var demekki
kullanıcı guruplarından bakınca görünen bilgi haalen bu şekilde olduğuna göre..
buda şuan asılı olan kararnameler, kararname bile çıkarmıyacak kadarmı kanunları hiçe sayıyorsunuz, bu ne keyfiyettir??

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
ahmetseker

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Perş. Mart 26, 2009 7:53 pm

merak etme forum ayarlarında bir dandiklik yok ama zihniyetinde büyük bir fesatlık var. insan evladı gibi sorsaydın anlatırdık sana ondan sonra böyle anca 2 cümle yazabilecek durumda kalmazdın.

eğer oyunun nasıl işlediğini bilmiyorsan böyle gaza gelip insanlara saldırmayacaksın. o koyduğun kararnameler fi tarihindendir. oyun içine kanun ve kararname geçirmek çok zor bir iştir çünkü bir bug vardır, o yüzden yasalar da zaten hep eskidir. ancak bu oyunda tek hukuk kaynağı oyun içindeki kanunlar değildir. nasıl ki resmi forumdaki raporlar hukuki değer taşıyor ordaki divan duyuruları da resmi duyuru olacak kabul edilir. ayrıca sana başka bir yasadan bahsedeyim bir yasanın geçmesi için oyun içinde 9 oy gerekir der ama daha önce duyurulan bir yasaya göre divandaki aktif üyelerin 3/4 oyu yeterlidir. senin dediğin gibi olsaydı bundan önceki bir sürü divanın da işleri dahil hepsi keyfiyet olurdu. maden şikayetçisin yenilersin kanunları yollarsın divana, lafla peynir gemisi yürümüyor arkadaşım
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
kartal13

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Perş. Mart 26, 2009 10:26 pm

güzel bir fikir eğer kararaları 3 kişi almayacaksa projeler ortaya konup belirli sayıda insanların onayından geçtikten sonra hayata geçirilecekse bizde hertürlü desteği veririz elimizden gelen herşeyi yaparız

sitemimi yadırgamayın 3 kişinin osmanlıyı yönetme politikası uğruna neler yaşadık hepimiz biliyoruz ümidimiz odur ki padişah özentiliği olmasın hep beraber karar alıp hep beraber düşünüp hep beraber hareket edelim
saygılar
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
ahmetseker

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Perş. Mart 26, 2009 11:04 pm

nihayet proje ile ilgili yapıcı şeyler söylendi.

şunu söylemem gerekiyor. kısa bir süre içerisinde ordu teşkilatının işleyişini belirleyen bir kanun hazırlanıp divana sunulacak. şu an tam hazır değil ama ordu teşkilatı yönetimi demokratik olacak. halkın oyu ile seçilmiş divanın beylerbeyi, serdarı ekremi, başçavuşu ve yeniçeri ağası ordunun karargahında yer alacaklar. ordunun resmi komutanı haliyle beylerbeyi sayılacak, serdarı ekrem ise ordu teşkilatından sorumlu resmi kişi olacak ve divan ile teşkilat arasındaki bağı kuracak. başçavuş silah ve mühimmat işlerini halledecek, yeniiçeri ağası ise iç asayişten sorumlu olacak. ama divandaki görevliler bu işin daha çok resmi yüzü olacaklar. asıl işleri yürütecek olanlar ise ordudaki askerler tarafından seçilen bir sancak komutanı olacak ve aynı zamanda forumun modu da olacak, sancak komutanı kasaba komutanlarını atayacak. bunlara ek olarak danışmanlarda olabilir. işte ordu teşkilatının yönetim şeması kabaca böyle olacak. 3 kişiden çok fazla yani Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
kartal13

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Perş. Mart 26, 2009 11:13 pm

çok güzel bir çalışma ahmetseker birde bişey eklemek istiyorum belki sizin projelerinizde vardı ama en azından burada telaffuz etmemişsin maksat telaşlanmayalım

bu ordu her hareketinde rapor verecekmi? vermezse bir yaptırımı olacakmı ?

çok mu ayrıntıya kafayı takıyorum ben Smile ama sütten azğı yana yoğurdu üfleyerek yer misali
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
dj.emmre

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Perş. Mart 26, 2009 11:31 pm

Hayırlı Uğurlu olmasını Dilerim Ahmet Şeker...
_________________

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
skywalker22
Moderatör
Moderatör
avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Perş. Mart 26, 2009 11:48 pm

hayırlı olsun
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
badsector

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Cuma Mart 27, 2009 12:50 am

ahmetseker demiş ki:
merak etme forum ayarlarında bir dandiklik yok ama zihniyetinde büyük bir fesatlık var. insan evladı gibi sorsaydın anlatırdık sana ondan sonra böyle anca 2 cümle yazabilecek durumda kalmazdın.

eğer oyunun nasıl işlediğini bilmiyorsan böyle gaza gelip insanlara saldırmayacaksın. o koyduğun kararnameler fi tarihindendir. oyun içine kanun ve kararname geçirmek çok zor bir iştir çünkü bir bug vardır, o yüzden yasalar da zaten hep eskidir. ancak bu oyunda tek hukuk kaynağı oyun içindeki kanunlar değildir. nasıl ki resmi forumdaki raporlar hukuki değer taşıyor ordaki divan duyuruları da resmi duyuru olacak kabul edilir. ayrıca sana başka bir yasadan bahsedeyim bir yasanın geçmesi için oyun içinde 9 oy gerekir der ama daha önce duyurulan bir yasaya göre divandaki aktif üyelerin 3/4 oyu yeterlidir. senin dediğin gibi olsaydı bundan önceki bir sürü divanın da işleri dahil hepsi keyfiyet olurdu. maden şikayetçisin yenilersin kanunları yollarsın divana, lafla peynir gemisi yürümüyor arkadaşım

fesatlıkmı oldu şimdi gerçeği görmek?
öncelikli hedefi, tozun yargılanmasını erteleme çabanız bu iş besbelli ortada.
sonrasında ise ben yaptım olduculuktur,
beni oyunu bilmemekle itham eden zaatı muhterem sen ortalıkta yokken, bulgar savaşı esnasında çıkmıştır o kararnameler (gurupların yasaklanması, bulgar tehdidi, savaş zamanı yasaları)
çalışmıyor iş yapmıyor dediğiniz divan o şekilde kararname yazacak kadar meziyetli dide şimdi ne oldu,
diğerr söylediğin 3/4 kısmıda murka zamanında, divanda görev almayan arkadaşlara istinaden çıakrılmış ek bir kararnamedir. onun tarihinide söylerdim sana ama yorma beni şimdi arşivlerde. (aralık-ocak ayları)
kanunlar uyulmayacak kadar eski ise bizde uymayalım ozaman?
allah aşkına neyi anlatamıyorum ben,
önce kanuna uygun hale getirin sonra el birliği ile yapalım ne gerekiyorsa..

kanuna uyarlamadan yaptığınız her hareket divan yetkilerini kötüye kullanmaktır,
arkadaş eş dostunu mahkemede yargılanmaktan korumaktır (o kısmın modu olan toz'u)

elbet değişecek o beyoğlu denen şahsiyet savcı makamından.
ilelebet engelleyemezler davaalrın açılmasını.
onada gerek yok, kasabalardan açarız gerekirse davaları.
az sabredin ve görün bakalım.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
ahmetseker

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Cuma Mart 27, 2009 3:25 am

benim ordu yönetim şeması hakkında verdiğim bilgi zaten herkesin onay vereceği bir bilgi; ama daha ayrıntılı konularda sadece şahsi fikrimi söyleyebilirim, çünkü sonuçta ordunun daha ayrıntılı işleyişine çok sayıda insanın katkısı lazım.

benim aklımdaki savunma planı şu şekilde.

gelibolu, şarköy ve keşan için 1 tane; kırklareli, tekirdağ ve türbedere için 1 tane, dedeağaçta 1 tane; harmanlıda 1 veya 2 tane ordu içi boş şekilde bekler. bu sayede yok orduyu kim kuracak, yok kim puan üretti ne kadar üretti, yok asker bul topla bunlarla fazla vakit kaybetmemek lazım. hazırda bekleyen boş ordu savaş çağrısı ile hemen asker alımı yapar ve savunma yapması gereken kasabaya hızla ilerler. bu yer büyük ihtimalle de harmanlı olacaktır. dedeağaçtaki ordu ise olası yunan tehlikesine karşı savunma başlatmak için her an hazır bekler. ordu forumunda askerlerin kuvvet puanlarına ve kasabalarına göre bir liste tutuyoruz bu sayede ordulara çağırılacak askerler daha kısa sürede toplanabilir.

bunların dışında ordu kurma veya bir türk ordusunun sancağa giriş yapması bence edirne divanından alınacak olan resmi bir izne tabi olmalıdır. izin alınmazsa da artık ufak çaplı ordu dağıtma işleri olmalıdır Suspect kurulacak resmi orduların hareketi ise sonuçta plan çerçevesinde olur. kırklarelinde bekleyen ordu hadi bir asker toplayıp keşanı bir ziyaret edeyim deme hakkına sahip olmamalı. ordu hareketleri sancak ordusu karargahından gelecek talimatlara göre olmalı. zaten bence boş ordu bekleten komutanlara divan maaş ödemelidir. adam o kadar jeton harcayacak, para kazanmayacak, medresede çalışmayacak...bu o kişinin işini zora sokar. e maaş alan komutan da artık kafasına göre davranacak değil Smile şimdi soracak olan olur e kardeşim edirnenin kasası zaten dibi görmüş bir de bu masrafı mı çıkaracaz? evet çıkaracaz...başka yolu yok. geçen bulgar işgalinin faturası ne kadar? 100binlerce akçe eder...ama mesela bir komutana günlük 30 akçe verilse 10 günde 300, ayda 900 akçe eder, 5 ordu olsa toplam aylık 4500 akçelik fatura çıkar. çok mu? bence diğer seçeneğin yanında bir hiç.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Cucurman

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Cuma Mart 27, 2009 7:32 am

Hayirli olsun gec kalinmis bir uygulama yada zorunlulugu icaz etmis bir durummu desem bilemiyorum.Asker bir millet olarak nasil teskilatsisiz anlamadim.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
nicomedia1

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu C.tesi Mart 28, 2009 1:02 am

Osmanlı için Hayırlı Olsun..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
ozank

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu C.tesi Mart 28, 2009 1:19 am

Hayırlı olsun.Güzel bir adım atılmış..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Mit

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu C.tesi Mart 28, 2009 7:36 pm

valla ben resmi forumdaki soylediklerimle israrliyim. herhangi bir siyasi partiye uye olan biri asker olmasi yasak ilan edilmesi gerekiyor. zaten bir maas alacaklar.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
ahmetseker

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu C.tesi Mart 28, 2009 7:47 pm

sadece ordu kuran komutanlar maaş alacaklar, onlar da zaten karargahın verdiği direktifler dışında her hangi bir hamle yapma hakkına sahip değiller. zaten ordu kanunu hazırlanıyor ona göre ordu forumunda siyasi propaganda yapma yasağı var. yani askeri konular dışında hiç bir şeyin konuşulmasına müdahale edilmeyecek.

bu bir oyun gerçek hayat gibi düşünmemek lazım. bir insan hem tüccar hem belediye reisi hem siyasetçi hem de asker olmak isteyebilir, ben bu tür kısıtlamalara karşıyım. önemli olan birlik beraberlik gerektiren konularda herkesin sadece sancağı düşünmesidir, bu da yasakla olmaz maalesef. sancak ordusunun kanunu her şeyi düzenleyecek, uymayanlara da ağır cezalar önerilecek hem de mahkeme tarafından.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
_arwen_

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu C.tesi Mart 28, 2009 8:50 pm

ahmet herşey olmak isterlerse padişahta olmak isterler Smile Mite katılıyorum siyasi partilere üye olanlar alınmasın
_________________
" ORMANLARI YAKMAYIN " " ÜÇ KURUŞA SATMAYIN "
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
badsector

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu C.tesi Mart 28, 2009 9:04 pm

ahmetseker demiş ki:
sadece ordu kuran komutanlar maaş alacaklar, onlar da zaten karargahın verdiği direktifler dışında her hangi bir hamle yapma hakkına sahip değiller. zaten ordu kanunu hazırlanıyor ona göre ordu forumunda siyasi propaganda yapma yasağı var. yani askeri konular dışında hiç bir şeyin konuşulmasına müdahale edilmeyecek.

şunu göz yumulmayacak/izin verilmeyecek olarak değiştirelimde, üç gün sonra ben müdahale edilmeyecek yazmıştım zaten denmesin.

birde şimdiki yazılacak kanunlar(onlarda herneyse gerçi) onlara göre konuşuyorsun
Alıntı :
uymayanlara da ağır cezalar önerilecek hem de mahkeme tarafından.
derken.
gördükki sizler bile kanunları hiçe sayabiliyorsunuz, emri vakiler yapabiliyorsunuz,
ilerde birgün sadistin teki çıkarda tüm yetkileri kendinde toplarsa, emirlerine uymayanları başlarsa yargılamay ??
bilmem anlatabildimmi... sen gene fesatlık diyeceksin ama yaşanmış olaylar var, buyrun hiç bir kanuni yetkisi olmadığı halde gelibolu örneği hala hafızalarda (ben öyle olmasını söyledim diyenler hala meydanlarda)
atın bakalım kuyulara taşları, bakalım nasıl çıkacak o taşlar geri..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
skywalker22
Moderatör
Moderatör
avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu C.tesi Mart 28, 2009 10:13 pm

ahmetseker hocam;

edirne sancağını sonuna kadar iyileştirme çabalarını takdire şayan buluyorum ancak;

bir insan hem ticaretle uğraşıp hem siyasi lideri hemde ordu komutanı tek kelimeyle OLAMAZ..

askeri ve siyasi olarak 2 hayat var günümüz ülkelerin yönetiminde bile..

tek yolu seçicek ve sonuna kadarda o yoldan yürüycek hepsi bu hocam..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
ahmetseker

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Paz Mart 29, 2009 7:36 pm

Walla arkadaşlar hemen hemen herkes bir siyasi partinin üyesi nasıl olur da orduya insan toplarız. hem bir de her gün o kadar parti var hergün onların listelerin bakıp bu başvuran oralara kayıtlı diye mi bakalım. hem bir insan oralara üye olmadan da siyasetle uğraşabilir kolayca. nasıl çıkacaz bu işin içinden?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
skywalker22
Moderatör
Moderatör
avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Paz Mart 29, 2009 10:27 pm

ahmet hocam ;

koyunun başındaki çobandan bahsediyorum ben..

baştaki sadece ama sadece edirne sancağı ordusunun başında olucak..

belediye reisliği, siyasi teşkilatlar, vb.. şeylere üye olmuycak..

ancak bu şekilde olursa uygulamada başarılı olabilirsiniz..tabii bu benim fikrim..

aksi bir durum söz konusu olduğunda türk atasözlerinden bir vecibe : kötü bipppppppp sürüye kurt getirir..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
ahmetseker

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Ptsi Mart 30, 2009 3:25 pm

evet aslında sancak komutanı için böyle bir kural getirilebilir, ama kasaba komutanları için o kdar önemli değil bence
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
mturkkan

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Ptsi Mart 30, 2009 4:28 pm

oyun oynuyoruz burda asker olan fırkaya uye olamaz demeyelim savaş zamanu hepimiz asker oluyoruz askerlerin bir fırkaya uye olması demek savaş zamanı daha cok adama hukmetmesi demektir bence
_________________
Mturkkan Kadıoğlu
OSMANLI BİRLİK VE BERABERLİK FIRKASI (OBBF)

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Mit

avatarMesajKonu: Geri: Edirne Sancağı Ordusu kuruldu Ptsi Mart 30, 2009 6:15 pm

siyasi partiye uye olanlar rutbe almasin o zaman boylece sorun cozulmus olur. Smile
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör

Edirne Sancağı Ordusu kuruldu

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 2 sayfası Sayfaya git : 1, 2  Sonraki

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu :: Osmanlı İmparatorluğu - Sancaklar - Kasabalar :: Edirne Sancağı -