Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Yeni İletilerYeni İletiler  RK Dünya HaritasıRK Dünya Haritası  

Tıpkı Bizans (Yaşanmış bir Öykü)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
rehaxx

MesajKonu: Geri: Tıpkı Bizans (Yaşanmış bir Öykü) Paz Ocak 04, 2009 2:01 pm

oyunculuarın cogu hep bu bır oyun dıyerek son anda sıyrılmaya calısır fakat bu oyunun acıklamasında dıyor rpg yanı rol yapma oyunu demekkı bu bır oyun fakat o kadar canlıkı kendımızı kaptırabılıyoruz demekkı degıl ama reel hayattın dısında yapılıo o zaman demekkı oyun ama ınsanlar hep bır bırıne reel hayatta kı seylerle saldırıo o zaman demekkı oyun degıl pekı sızce bu ne oyun mu ? degıl mı?

ya bızdekı oyuncular kafayı bulmadan bılgısayar basına oturmuo yada bızım oyunculuarımızın hepsı tımarhaneden cıkmıs.

ben bu oyunu sadece ınsanların dusuncelerını daha rahat anlayabılmek psıkolojı uzerıne yorumumum arıtrabılmek ıcın oynadım 1.5 sene bunu yaptım ve ne gordum bılıyormusunuz herkezın dedıgını degıl bu bır oyun dııl herkez hep oyun dıe sıyrıldı pekı oyunmu degıl

cunku herkez sankı gercekmıs cesıne kavga edıo
gercekmıscesıne kufur edıcek sekle bıle ıneneler var

ınsanlar da tek bısı gordum oda dusunce hırsızlıgı
sebep kendı dusuncesını uretemıcek kadar bılgısız olmak
nası mı yapılıo bu
bırının oyununa gelıyosunuz fıkrıne hemen ortak oluosunuz olumune savunma faslına kadar bıle getırebılıyorsunuz fakat gun gelıo kı o fıkır sızın bılmedıgınız yonlerı varmıs olumune savundugunuz fıkır sızden cok farklıymıs

neden mı oyun dııl cunku gercek hayat kuralları ıslıo

Adolf Hitler derkı
'bir milleti yönetebilmek için ya savasına ortak ediceksin yada onun sevdiği yalanları söliceksin'

millet iki türlü de kanar elbette

madem ki burda ki ınsanların hepsı kendı dusuncesını bılmeden oynuyor herseyı herseyı bılmeden kurcalıyor solıyeceklerını dusunmeden solemeyı alıskanlık halıne getırmıs
madem bu kadar baskalarının dusuncelrıne saygı gostermıolar o zaman oynamanın da luzumu olmaz bence

gul gule alp...
Kullanıcı profilini gör
asmen

MesajKonu: Geri: Tıpkı Bizans (Yaşanmış bir Öykü) Paz Ocak 04, 2009 3:08 pm

Herkes kendi rengini katar hayata... Yada renksizligini... Bu oyunda da öyle oluyor.
Ben basta da yazdim üzülerek okuyorum yazilanlari, halende öyle. Burada yazilanlar sadece öylesine yazilmis bir rp degil, onu bunu suclamak , birilerini hakli cikartmak icin uydurulmus bir hikaye de degil. Birileri bu karakterleri yönetiyor ve oyundur ama herkes kendi rengini katiyor ve katmaya devam edecekte. Oyundur ve oyun kalacak fakat biz burada yazilan ve yasananlari ne kadar oyunun icinde birakiyoruz.
Bastan beri en cok kizdigim ve anlamadigim nokta oyunu reel hayata tasirmaktir, ha unutmayalim burda (istisnalar disinda) herkes oyun sayesinde tanisti ve arkadas yada düsman oldu. Bu ama kimseye oyun icinden reele tasirma hakkini vermiyor vermez. Burda birilerini zan altinda birakmak icin yazmiyorum bunlari. Bu durumun genel oyun icinde bir sorun oldugunu düsünüyorum ve foruma bakarsak ne kadar cok konuya yansidigini görebiliriz.
Sayli kendini aciga vurmussun, eee ne bekliyorsun arka arkaya yazilarin gelmesinimi gelmeyecek ve gelmemeli. Bu olayin icindeki insanlar kendi aralarinda kozlarini paylasti bence disardakilerin de isi tirmandirmaya calisacaklarini sanmiyorum. Ben sana fikirlerimi burda söyleme geregi duymuyorum cokca konustuk bu konuyu..Herkes oyununu oynamali, oynayacak... Tabii bazilari artik bu oyunun zevk vermedigini söylüyor ve birakmayi düsünüyor. Gidenler olacak yeni gelenler olacak, bu bir oyundur ve eger artik eglence boyutunu asmissa ve bunaltiyorsa, tek düze ve banalsa... birakilmali. Eglenmek icin basladigimiz oyunda birbirimizi yipratmanin anlami yok zaten.

Güzel günlerim oldu ailede.. böyle bitmesi ailenin bu düzeyde dagilmasi üzüyor. Sonucta emek verildi ve güzel arkadasliklar kuruldu. Fakat bu kadarmis, ancak bu kadar saglam örebildik baglarimizi...Yada itiraf ediyorum ancak bu kadar saglam kurabilmisim baglarimi... Bir hatam olduysa veya birilerini istemeyerek üzdüysem cok cok ama cok özür dilerim.. Ama ailem benim icin esi bulunmaz bunu bütün aileme söylemek istedim. Hepinizi cok sevdim...Herbirinizin yeri ayri yanimda!!.

Gidenlerin yolu acik gönlü rahat olsun... Kalanlara ise iyi eglenceler...
Kullanıcı profilini gör
Gazi_yavuz

MesajKonu: Geri: Tıpkı Bizans (Yaşanmış bir Öykü) Paz Ocak 04, 2009 5:20 pm

Reha evlat; bu oyunun tek bir yönü varsa o da şudur:

"Boyundan büyük laf etmeyi beceren çocuklar"

Lakin cehaletin mertebesi üçtür:

1) Kendini cahil bilenler

2) Kendinin bilmediğini bilmeyenler

3) Kendini bilir sananlar.

Biz eskiden üniversite hocalarının yobaz yaklaşımlarına bakarak üçüncü sınıf değerlendirme ile eğlendirdik. Tabi bu da bizim çocukluğumuz. Ve lakin görülüyor ki, kendini bilir sanma yaş sınırı epey epey aşağılara inmiş.

Benim size gider ayak abi ve hatta amca tavsiyesi aklınızı başınıza alın da, gerçekten bilmeye çalışın. Bu megoloman yaklaşımlar sizi hayatta başarısız kılar.

İlim ilim bilmektir.
İlim kendini bilmektir.

Bu oyun içindeki son yorumum bu olacaktır.

NOT: Sizi bu sefer muhatap aldığıma şükredip, bence laf yetiştirmeye kalkmayıp, incinseniz de anlamaya çalışmalısınız.
Kullanıcı profilini gör
chocolateman

MesajKonu: Geri: Tıpkı Bizans (Yaşanmış bir Öykü) Paz Ocak 04, 2009 7:00 pm

Çok derin bir konu olmalı benim dışında herkes anlamış ve üstüne alınmış.Hayatı yüzeysel yaşamak lazım Laughing bakın ben anlamadım sonuç olarakta kırılmadım.
Kullanıcı profilini gör
fatos89

MesajKonu: Geri: Tıpkı Bizans (Yaşanmış bir Öykü) Ptsi Ocak 05, 2009 9:06 pm

herkezin kendince bi yorumu var tabiri caizse her kafadan ayrı bi ses cıkıyor diyelim ama herkezin kendince bi mantığı vardır onunun için her ne olursa olsa karalara saygı duyulmalı tüm yorumları okudum bence konu uzamış ya benim de düşüncem bu Neutral
Kullanıcı profilini gör
SAYLI

MesajKonu: Geri: Tıpkı Bizans (Yaşanmış bir Öykü) Ptsi Ocak 05, 2009 9:11 pm

hayret sonunda sende bi düşünceye sahip oldun ama nedense herkesden sonra yazıyon düşüncelerini...
Kullanıcı profilini gör
fatos89

MesajKonu: Geri: Tıpkı Bizans (Yaşanmış bir Öykü) Ptsi Ocak 05, 2009 9:26 pm

sen heran burdasın galiba anında cevap vermişsin kendini acıkladın ama seni kale alan yok çünkü yaptığın şeyle övünür gibisin artık sesini kes oyuna devam mı edersin bırakırmıssın o sesinin insaniyetine kalmış bişey gerçi anlasan neyse ya kapa ağzını otur yaşından dolayı üstene gelmiyorum haddini bil
Kullanıcı profilini gör
SAYLI

MesajKonu: Geri: Tıpkı Bizans (Yaşanmış bir Öykü) Ptsi Ocak 05, 2009 9:31 pm

vay vay vay sana diyecek söz bulamıyorum söylediklerimle övünmüyorum ama sunu anlamadım ailedede sen her halta bole karıstın ve ben senin için güzel bir söz biliyorum ama neyse ayrıca sen dış kapının dış mandalı olduğun halde kim olduğunu sanıyorsun ben 16 yasındayım ha sen kendini çok yükseklerde görüyon ayrı ayrıca ben senin gibi kişiliği tam oturmamış insanlardan emir almam anladın mı bunu kalın kafana sok....
Kullanıcı profilini gör
fatos89

MesajKonu: Geri: Tıpkı Bizans (Yaşanmış bir Öykü) Ptsi Ocak 05, 2009 9:39 pm

sen iç kapı oldun da ne oldu her zaman ismini duyduk bu sefer ünün de çoğaldı aman ya senle muattap olmam seviyene inemem yüzsüzssün ya resmen cocuk bişey atma cevap fln yazamam..
Kullanıcı profilini gör
SAYLI

MesajKonu: Geri: Tıpkı Bizans (Yaşanmış bir Öykü) Salı Ocak 06, 2009 8:12 pm

Laughing dengesiz senin benim seviyeme düşme gibi bir ihtimal yok ancak benim sevyeme çıkarsın onun içinde arkandan birinin pohpohlaması gerek....cvb atmasan atma çokta tın zaten saçmalıyorsun sürekli ün müş bu kadar cahil olma ün yapmak için yapılabilecek çok sey var ama benim ole bir niyetim yok...
Kullanıcı profilini gör
Nistel

MesajKonu: Geri: Tıpkı Bizans (Yaşanmış bir Öykü) Çarş. Ocak 07, 2009 6:41 pm

halı sahadan geldim bu rp aklıma geldı bi okim dedim ama maçın etkısıyle heralde pek bişey anlamadım Very Happy ama güzel rp bundan sonrakı rpde kendını yalnız kovboy olarak anlatırsan çok güzel olur Vallahi Smile

organize şoparlar

consigliere
Kullanıcı profilini gör
aysegul4165

MesajKonu: Geri: Tıpkı Bizans (Yaşanmış bir Öykü) Perş. Ocak 08, 2009 1:16 am

yaaa alpi baba ben gene ailesiz kalmışım nedir

galiba ben uğursuz geldim aileye, üzüldüm

herşeyin hayırlısı olsun kendinize iyi bakın
Kullanıcı profilini gör
ilknur

MesajKonu: Geri: Tıpkı Bizans (Yaşanmış bir Öykü) Paz Şub. 01, 2009 10:40 pm

çok güzel olmuş emeğine sağlık Wink
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Tıpkı Bizans (Yaşanmış bir Öykü)

Tıpkı Bizans (Yaşanmış bir Öykü)

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
3 sayfadaki 3 sayfası Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3