Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Yeni İletilerYeni İletiler  RK Dünya HaritasıRK Dünya Haritası  

Lordkamikaze

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Lordkamikaze

MesajKonu: Lordkamikaze Çarş. Haz. 18, 2008 12:04 pm

Yıllar önce makedonyanın rodop dağları eteklerinde küçük köylerinde yaşayan bi grup insan vardı. Kendi hallarinde savaştan,siyasetten,dalavereden uzakta yaşıyorlardı. ama bu huzuru onlara çok gördüler. Koca koca ordularla gelip yaktılar yıktılar. O köyler yok oldu insanlar öldü sağ kalanlar göç etti. İşte Lordkamikaze'de bu köylerin birinde yaşayan bi çiftçinin oğluydu.Bulgarlar Ruslarla birleşip köylerini yok ettiklerinde daha 12 yaşındaydı. Babası bulgarlara karşı köyü savunmuş ve yakalanınca öldürülmüştü. Annesiyle birlikte Osmanlının daha güvenilir yerlerine Meriç Nehrinin öteki kıyısına geçmek için yola koyuldular. Ancak annesi kötü hava koşullarına ve kocasının ölümünün verdiği üzüntü nedeniyle yolda öldü Lordkamikaze bundan sonraki yolu tek başına gitmek zorunda kaldı Meriç Nehri kıyısına geldiğinde artık gücü kalmamıştı açtı bulgarlar onu köylerinden kovmuş yardım etmemişlerdi. En son hatırladığı Nehrin kıyısında yıkılıp kalmasıydı kendine geldiğinde Keşanda bi barakadaydı onu buraya balıkçılar bulup getirmişti yanına 2 ekmek bırakarak yollarına devam etmişlerdi. İşte Lordkamikaze'nin yeni hayatı böyle başladı...
Kullanıcı profilini gör
sanduk

MesajKonu: Geri: Lordkamikaze Perş. Haz. 19, 2008 12:35 am

değerli kardeşim Lordkamikaze' de ben gibi zor yollardan geçmiş, müsadenizle bende onun nezlinde kendi hikayemi anlatayım...

Peçenek bir baba ile Oğuz bir annenin tek oğlu olan Sanduk, 1437 yılında Buhara’da dünyaya gelmiştir.Sanduk’un mensubu olduğu Cerenoğlu Türkmen Obası sürekli artan Tatar baskısı nedeniyle batıya doğru göç etmiş ve Musul’a yerleşmiştir.Musul açıklarında eşkiyaların saldırılarıyla büyük darbe yiyen Cerenoğlu Türkmen Obası, hızla erimiş bu arada da Sanduk 10 yaşında olduğu halde eşkiyalara esir düşmüştür.Buradan Bağdat’a götürülen Sanduk, esir pazarında zengin bir İskenderiyeli tüccar tarafından satın alınmış ve Mısır’a doğru yola koyulmuştur.İskenderiye’de efendisi tarafından çok sevilen ve hemen zekası fark edilen Sanduk özel bir eğitimden geçmiş ve İskenderiye’de bulunan önemli İlimadamlarından dersler almıştır.Daha sonra İlim tahsiline devam etmek için Kahire’ye gönderilmiş ve orada da bir yıl özel eğitimden geçmiştir.Bu sırada Arapça ve Farsça’yı çok iyi öğrenen Sanduk edebiyata merak salmış ve gazeller,kasideler yazmaya başlamıştır.Kahire’de Halife hazretlerine sunduğu bir kaside çok beğenilmiş ve Halife Hazretlerinin emriyle azad edilmiştir.Mısır’da genç yaşına iken kendisine büyük saygı ve sevgi duyulmasına rağmen, duyduğu aile özlemi ağır basmış ve Venediklilere ait bir kalyonla Kıbrıs’a gelmiş ve oradan da Adana’ya geçmiştir.Daha sonra hiç vakit kaybetmeden yola çıkmış ve Anadolu’yu karış karış gezerek ailesini aramış, fakat bulamamıştır.Edremit’e ilk ayak bastığı gün o dönemin değerli Şehremini Kozmopolitan ve Sawron sayesinde buraya kısa zamanda alışmış ve Edremit’e yerleşmeye karar vermiştir.Şüphesiz ki bu davranışının altında, ailesini bulma umudunu kaybetmesi ve düzenli bir hayat özlemi çekmesi etkili olmuştur.

Sanduk, ikili ilişkilerinde gayet naziktir.Sakin bir tabiata sahip olmasına rağmen, ayranı kabardığında kırıp geçirebilir.

Çok iyi bir okçu olan Sanduk’un şimdiye kadar attığı hedefi vuramadığı görülmemiştir.Şüphesiz ki bunda bir yanının Peçenek olmasının rolü büyüktür.Aynı zamanda iyi bir kılıç erbabı da sayılabilir.Kılıç kullanmayı Mısır’da iken öğrenmiştir.

Siyasi görüş olarak Milliyetçi bir yapıya sahiptir.Bu sebeple Devlet Yönetiminde Devşirmeler yerine, Türkmenlerin aktif rol oynaması gerektiğine inanmıştır.

En sevdiği yemek, patates çorbasıdır.Çok az şarap içen Sanduk, genelikle Kıbrıs Şarabı tercih eder.
Kullanıcı profilini gör
Kizilbas55

MesajKonu: Geri: Lordkamikaze Salı Haz. 24, 2008 12:07 pm

Ozmn bnde kendi hikayemi anlatayım. Benim ailem aslında merzifonludur fakat timur önderliğindeki moğolların saldırılarıyla göç etmişler. Ayvalık a gelmişler babam ailemizi ancak geçindirirken benden küçük 2 kardeşim ölmüş küçüktüm hatılamıyorm. sonraki yıllarda herhangibi bir servet elde edemedi babam. anne ve babam genç yaşta sefalet ve zor yşam şartları nedeniyle öldüler. en son ölen annemdi. cenaze töreninden sonra evde iki bayat ekmek ve 50 akçe kalmıştı. miskin miskin dolaşmaktan bkmıştım. kasaba halkıma yardım etmek ve eşit kardeşçe yaşamak istiyordum. Çok çalıştım. Şimdi bir mısır tarlam var. Aktif olduğum bölümler mısır yetiştircileri ayvalık bölge sorumlusu, vhhf üyesi ve ayvalık akıncıları üyesiyim.
İnş bu yazın sonunda sev 2 olup birazda paraya sahip olacam.
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Lordkamikaze

Lordkamikaze

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası