Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Yeni İletilerYeni İletiler  RK Dünya HaritasıRK Dünya Haritası  

Savaş ve O...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
borkor

MesajKonu: Savaş ve O... Çarş. Ağus. 06, 2008 7:57 am

Sevgili RK oyuncuları gene bir Rp yle karşınızdayık. Bölüm bölüm yayınlıyacağım. İçinde savaşa dair rp de olucak. En az 3 sayfa daha devam ettirmeyi planlıyorum. Smile Uzun gelebilir ama akıcı olduğundan eminim. Umarım beğenirsiniz.

Hah! Geldik Osmanlıya! İşte burdayız. Noldu? Yapabileceğimiz şeylerin sınırlarını biliyorken neden yapamıyoruz?

Borkor kapattırdığı meyhaneye arkadaşlarını toplamış toplantı yapıyordu.

Gözleri içki içmekten midir, uykusuzluktan mıdır bilinmez kan çanağına dönmüştü. Genede ısrarla uyumuyor, içiyordu.

Bulgarlar, romenler, almanlar... Haçlılar geldi sanki? Neden hep bana denk gelir ki? Tam osmanlıya geldik. Ağız tadıyla başlıyacağız kemikleri kırmaya, oda ne savaş! Bu durumda hiç bi şekilde düşmanlarımızla bu topraklarda savaşmamalıyız dostlarım. Bulgarların safına geçmek gibi olur bu. Hayır, hayır. Beklediklerini yapmıyacağım.

Yarı ayık, heycanlı heycanlı bağırıyordu arkadaşlarına.

Neyse, yarın devam ederiz... Son bi kez meyhaneciye bakıp arkadaşlarına içki ısmarladı borkor.

Bikaç dakika sonra herkes dağıldı. Tek bi tabure dolu, üzerinde borkor! Sızmış kalmış masaya yaslanıp.

Sabah sabah meyhaneye gelenler korkar bu adamın halinden! Meyhanede sızıp kalana ya ayyaş ya berduş denmez mi?

''Şehir yine canlanmış. Hadi kalk bor. Kafamda çatlıyor zaten. Meyhanede ne kadarda çok gürültü varmış. İnşallah yavuklum görmemiştir beni bu halde.''

Meyhaneden uyku sersemi çıkar. Pazardan bikaç meyve alır, konakladığı eve doğru yürümektedir borkor. Karacabeyden çıkalı 1 hafta olmuştur.

Borkor: Gönene kadar gittik bakalım korn. Ne zaman dönsek?

Korn: Valla borkor, o kadar sözün var sana kız alcam die. Burdan kız kaçırmadan şurdan şuraya gitmem.

Korn yaşça küçüktü borkordan. Onu kardeşi gibi seviyordu. Hemde bu kadar kısa sürede tanımış olmasına rağmen. Hiç düşünmeden yolculuğa çıkmayı kabul etmeside hoşuna gitmişti. Hem maceracı hem cesur. Güzel, die düşündü.

Karacabeye bir an önce dönmek istiyordu. Kornun inadınıda bildiğinden en kısa sürede kızı bulmalıydı.

Gerçi korn böyle bir cümle kurduysa kesin kızı bulmuş, iş kaçırmaya kalmıştı. Tüm bunlar aklının bi köşesinde gezinirken aklını kemiren 2 büyük şey vardı.

1.si Gelen haçlılar! İkincisi kalbinin fatihi, aşk zindanlarımın bekçisi aybendi. Yunanistandan gelmişti, hemende yanına aldırmıştı aybeni. Kavuşmuşlardı işte. Özlemişti onun kokusunu! ''Ah en kısa sürede de imamefendiye nikahı kıydırdıkmıı...''

Nikah kıydırmak? Hemde bu arbedede? Bu vahim durumda? Borkor bi an korktu kendinden. Her ne kadar doğru gelmesede aybenle olmayı deli gibi istiyordu. Yanından 1 dakika ayrılmak istemiyordu. Hem oraya, haçlıların dehşet salacağı o topraklara gitmese başkalarını bırak kendi kendini adam yerine koyar mıydı? Gitse ne değişicekti? Kaç insan kurtulabilecekti? Onun götürebileceği adam sayısı savaşı bitirmeyecekti ki? Bir kişi olmuş olmamış ne farkeder? Bunu sormadan edemiyordu kendine. Akıncılar! Evet onlar. Ah, söylediğine kendiside inanamadı. Artık öyle bir yer bırakmışlar ki insanların kafasına soka soka düşüncelerini. Ben bile bunu söylüyorum. Oysa askerlik akıncılık değildi ki? Akıncı olmadan da bu halka hizmet en önemli şey! Bunu nasıl söyledi? Kızdı kendi kendine.

Aybene ilk sorduğunda ölmeni istemiyorum sözlerini duydu borkor. Tutamadı süzüldü yanaklarından iki damla tanesi. Ne yapacaktı? Aybeni bırakabilecek miydi? Ama hep söylediği Asil Osmanlı kanı orda, kılıçların ve ölümün soğuğundayken o burda sevdalısının sıcacık yanında olacaktı. Oturuyordu adamın içine. Sadece düşünmek bile yetiyordu kendini tokatlamaya.

En iyisi karacabeye doğru yola koyulmak. Ordan gidilir, savaş alanına...
Kullanıcı profilini gör
eskisehirli

MesajKonu: Geri: Savaş ve O... Ptsi Ağus. 11, 2008 12:20 am

dostum devam etmicenmi
Kullanıcı profilini gör
borkor

MesajKonu: Geri: Savaş ve O... Ptsi Ağus. 11, 2008 1:10 pm

Smile yorum bekliodum ama SmileLaughing

ediim mi? Razz Very Happy
Kullanıcı profilini gör
eskisehirli

MesajKonu: Geri: Savaş ve O... Ptsi Ağus. 11, 2008 1:44 pm