Rönesans Krallıkları Alternatif Forumu

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Yeni İletilerYeni İletiler  RK Dünya HaritasıRK Dünya Haritası  

Turbederenin Devlet Yolundan İmamı...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
excalybor

MesajKonu: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... C.tesi Tem. 26, 2008 5:49 pm

Forumu takip edenler bilecektir. Türbederenin kurulduğundan beri imamı olmadığından ve bu gidişlede di yolunda bir imam bulamayacağımızdan dolayı üç gün kadar önce ljs'ye mesaj attım. Ertesi gün bana bir mail adresi verip isteiğimi oraya aktarmamı istedi. Bende verdiği mail adresine mesaj attım.
Bugün sabah bir baktım beni Türbedere'ye imam olarak atamışlar. Şunu anladım ki makul bir dille yazınca oyunda herşeyi çözebiliyorlar.
Artık Türbedere'nin bir imamı var... Vaazlara bekliyorum...
Kullanıcı profilini gör
dudaktriyakisi

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... C.tesi Tem. 26, 2008 6:10 pm

hayırlı olsun ozaman
Kullanıcı profilini gör
Isoberto

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... C.tesi Tem. 26, 2008 6:28 pm

Hayırlı olsun ne diyelim
Kullanıcı profilini gör
eskisehirli

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... C.tesi Tem. 26, 2008 6:43 pm

hayırlı olsun
Kullanıcı profilini gör
@li

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... C.tesi Tem. 26, 2008 9:21 pm

hayırlı olsun
Kullanıcı profilini gör
haziran

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... C.tesi Tem. 26, 2008 9:35 pm

hayırlı ugurlu olsun dostum
Kullanıcı profilini gör
aysegul4165

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... Paz Tem. 27, 2008 1:19 am

excalybor tebrik ederim. senin adına sevindim kolay gelsin sana şimdiden bizimle uğraşacaksın:Smile)
Kullanıcı profilini gör
sanduk

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... Paz Tem. 27, 2008 1:28 am

hayırlı uğurlu olsun excalybor Smile
Kullanıcı profilini gör
harun.93

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... Salı Ağus. 12, 2008 3:04 pm

KASABAMIZIN ONURU

TEBRİKLER
Kullanıcı profilini gör
e.altnr

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... C.tesi Ağus. 23, 2008 11:14 am

devlet yolundan imam mı oldun yani, imamsız her kasabada askeri veya devlet yolundakilerden imam olunur ozaman.
Din yolu çok gelişmiş ve teferruatlı bir yol o yolu seçenler ne yapacak.İmamlar devlet yolundan olursa.

Eğer din yolu secen cıkarsa bence imamlıgı ona bırak Very Happy dinle devlet işlerini karıştırmıyalım Very Happy
Kullanıcı profilini gör
tugrul

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... C.tesi Ağus. 23, 2008 12:43 pm

bence uygun olmamış

o zaman sev 2 iken balık kasmanın ya da meyve sebze kasmanın bi anlamı yok

herkes her yere gidip istediğini yapabiliyorsa

excalybor sözüm sana değil yanlış anlama bence bu oyunun bir açığıdır gibime geliyor.
Kullanıcı profilini gör
excalybor

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... C.tesi Ağus. 23, 2008 1:12 pm

camide imamlık ve devrişlik var bence derviş olmak için din yolunu seçmek gerekiyor heralde...

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... C.tesi Ağus. 23, 2008 2:01 pm

excalybor demiş ki:
camide imamlık ve devrişlik var bence derviş olmak için din yolunu seçmek gerekiyor heralde...

hayır dervişleri cami imamı atıyor.

kasabada ilk din yolunu secen imam olursa daha sonra baska bi din yolunu secen cıkarsa cami imamı onu kasaba dervişi yapıyor sanırım.

Bencede bu iyi birşey değil. herkes kendi yolundan gitmeli.
Kullanıcı profilini gör
sezer58

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... Paz Ağus. 24, 2008 10:31 am

Hayırlı Olsun darısı Balyaya
Kullanıcı profilini gör
excalybor

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... Paz Ağus. 24, 2008 5:16 pm

Türbedere de din yolunda seviye 3 çıkarsa teslim ederim imamlığı. Ama Türbdere kuruldu kurulalı ben 2. seviye 3 üyüm.
Uzunca bir sürede din yolunda seviye 3 olacağına inanmıyorum. Sizler sürecin nasıl geliştiğini görmeden fikir yürütüyorsunuz. Ben Türbederenin din yolunda bir seviye 3 ü olmadığı, olmayacağı için; Türbedereliler vaazın getirdiği moral düzeltmesinden etkilenmesin diye imam olmak için başvurdum.

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... Paz Ağus. 24, 2008 11:00 pm

Sen olaydın din yolundan madem imam olmasını vaaz verilmesini istiyordun bu kadar.Yaptıgın yanlıs bırsey ljs nasıl buna ızın verdı bılmıorum ama eger ogrenecem normalse,imamsız orman kasabalarında ki farklı s3 makamında olan bırını ımam olarak atasın.
Kullanıcı profilini gör
excalybor

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... Paz Ağus. 24, 2008 11:24 pm

Açıkcası Türbederenin İmamı olmanın bana ne gibi faydası olabilir...
Bu oyun arkadaşlar...
Üslubun güzel değil... İsteyen herkes oyun içinden ljs ye mesaj atabilir. Bunun önünde engel yok.
İmam olarak atandığım mesajları da foruma yazdım diye hatırlıyorum ve orada devlet yolunda olduğumu da belirttim. Ama Türbederenin din yolunda bir seviye 3 olacağına inanmıyorum. Çünkü bu oyunda herkes en önce kendisini düşünüyor ve bu kasabadan o kadar çok kişi gitti ki...
Bizim Türbedere Kerbela misaliydi... Ama inşallah değişecek.
Makus talihini kıması için üstüne düşeni fazlasıyla yapan insanlar var...
Ben imamlığı kasaba için istedim ve vaazı dinleyenlere de faydalı olduğuna inanıyorum. Ayrıca orada kolay ulaşılabilen bir yerde olduğumdan dolayı da yeni oyuncuların mesajlarına cevap verip faydalı oluyorum.
Ayrıca Devlet yolunu seçerek daha faydalı olduğum kanaatindeyim. Çünkü din yolu puanları değil devlet yolu puanları gerekli kasaba için ve devlet yolundada bir seviye 3 ümüz yok .
Bence herkes elinden geldiğince Kasabası, Eyaleti için çalışmalı, Bu gereksiz tartışmanın burada son bulacağını düşünüyorum.(Bu arada ben bu başlığı burada açarken amacım imamsız kasabaların bu şekilde imama kavuşabileceğini gösterip kasabalarımızın daha hızlı bir yerlere gelmesine katkı sağlamaktı)

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... Ptsi Ağus. 25, 2008 8:31 pm

Ya excalybur haklı ona ne faydası olcak aylık haftalık maaş mı alacak.Camide onun adını görüp ona parayla muskamı yaptırcaklar.Yapsalar yapsalar ordan tıklayıp gp verirler ama tahminim gp si fuldür Very Happy
Kullanıcı profilini gör
e.altnr

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... Salı Ağus. 26, 2008 1:21 am

Isoberto demiş ki:
Ya excalybur haklı ona ne faydası olcak aylık haftalık maaş mı alacak.Camide onun adını görüp ona parayla muskamı yaptırcaklar.Yapsalar yapsalar ordan tıklayıp gp verirler ama tahminim gp si fuldür Very Happy

faydası olup olmadıgından elestırmıyoruz kı arkadasım ısterse 100lerce akce kazansın camıden allah bın bereket versın benım elestırdıgım devlet yolundan imam olunması.
Ljs kaldırsın ozaman din yolunu anlatmak ıstedıgım bu yani.Bu bir secim ya vaaz vermeyi sececeksin yada devlet puanı uretmeyi.
Bilmiyorum ljs bu arkadası nasıl atadı ama bu sekılde atanılıyorsa bızde atanması ıcın bazı arkadaslarımız ıcın gırısımlerde bulunduk bakalım nasıl sonuc alacaz.
Kullanıcı profilini gör
dj.emmre

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... Salı Ağus. 26, 2008 1:42 am

Yha bozuk plak gibi ezberlemişsiniz herkes kendi yolundan gitsin diye...

Ordan din yolunu sececek adam 3 ay sonra flan belki olur oda belki...

Adama sen s3 olunce din yolunu sec diyemezsin o onun bileceği bişey...

Ama ex arkadasımız Turbedereyi dusunmus Ljs ile urasmıs basarılı bile olmus şimdi turbedere halkı haftada 2 kere ruhunu guzelleştirmesi kotumu olmus???

İmam olarak atandı sadece amacı vaaz vermek neden bu kadar takıyotsunuzki???

Ben seni tebrik ederim teşekkürler sanada turbederenin boyle şeylere ihtiyacı var belki beni duymussundur oralarda belki bahsetmişlerdir... (Kasabadan kactılar diye ) Very Happy:D

Kullanıcı profilini gör
excalybor

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... Salı Ağus. 26, 2008 10:51 am

e.altnr bana özelden mesaj atmışsın. Din yolunda olduğunu belirterek ljs'ye mesaj atmışsın diye...
Bunu ispatlayamazsan bu oyunu bırak...
Ben bunun için iki mesaj attım. İkisinde de devlet yolunda olduğumu özellikle belirttim. Türbederenin Kurulduğundan beri bir imamı olmadığını bu gidişle olamayacağını da...
Eğer bu iddianı ispatlayamazsan oyunu bırakmazsan bile bu başlığa mesaj atmayı bırak....

Hadi bakalım...

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... Salı Ağus. 26, 2008 5:19 pm

Excalybor oyunda tebrik etmiştim ama burda unutmuşum.Tebrikler yine.

E.altnr bence pek anlamaya çalışmıyo.Durumu bende anlatiyim.
Ex türbederenin 2. sv3 üdür.İlki(Mcraee) ilim yolunu seçmişti.Tp yüzünden her başkan sorun yaşıyodu çünkü kasabada hiç sv3 yoktu ve ex sv3 oldu ilk tpsinide dün üretti.Kasabada kimseninde sv3te din yolunu seçceği yok.Zaten sv3lerin sayısı çok sınırlı şuanda gereksiz olan din yolunu kim seçer? Exin kasabayı düşünmesinden dolayı bunun yanında imam olmasını sorguladığının farkında değilsin galiba.

Sence en mantıklısı hangisi
Din yolunu seçerek sadece kasaba imamı olmasımı?
Devlet yolunu seçip hem tp üretip hemde imam olmasımı?
...
Kullanıcı profilini gör
badsector

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... C.tesi Ağus. 30, 2008 3:52 pm

oyun içi zaten hep görüşürüz,biraz geç bir kutlama olacak exc. ama burdanda
hayırlara vesile olsun diyeyim..
bir meyhaneci olarak bizim içki satışlarına taş Smile koysada
bir imam şarttır yani her yerleşim yerine,
insanlara doğruyu gösterecek, yanlışlar konusunda uyaracak ki her vaazın o doğrultuda..
o yüzden boşverelerim başkaları ne derse desin, söyldiklerinide ispatlasın en azından...

Herşey daha güzel bir türbedere için....
Kullanıcı profilini gör
Exelance

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... C.tesi Ağus. 30, 2008 10:57 pm

excalybor bıldıgım kadarıyla malatyalısın kardesıme yakısır tebrıkler
Kullanıcı profilini gör
excalybor

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı... Ptsi Eyl. 01, 2008 4:07 pm

Sabah imamlığım devam ediyordu. Ama şu an itibariyle iptal olmuş. Bunun sebebi ne bilmiyorum.
Dün vaazın konusunu değiştirerek forumlara üye olunmasını istemiş buranın adresini de vermiştim. Sebebi bu olabilir mi acaba...

MesajKonu: Geri: Turbederenin Devlet Yolundan İmamı...

Turbederenin Devlet Yolundan İmamı...

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 2 sayfası Sayfaya git : 1, 2  Sonraki